Boj proti hazardní tváři největšího severočeského města začal v úplném závěru září 2011. Tehdy zastupitelstvo města schvalovalo „regulační“ vyhlášku, která „reagovala“ na rozhodnutí Ústavního soudu ve věci Františkových Lázní a Chrastavy. Vzhledem k tomu, že regulace obsažená v této vyhlášce byla regulací dle hesla „co máme, to si necháme“, začali se někteří občanští aktivisté společně s nelhostejnými zastupiteli pídit po cestách, jestli by s hazardem nešlo naložit razantněji. Vznikající protihazardní projekt bral lidské zdroje především z občanského sdružení Změna pro Liberec a z občanské iniciativy Je čas nemlčet.

Jméno Liberec proti hazardu projekt dostal v listopadu 2011 – při spojení s peticí, která probíhala v libereckých ulicích. V ní vyjádřilo podporu razantnějšímu postoji vůči hazardu 1241 občanů České republiky.

Vzhledem k tomu, že legislativní část boje o tvář našeho města není zrovna jednoduchou a krátkodobou záležitostí, rozvíjel se postupně i samotný projekt Liberec proti hazardu. V únoru 2012, po konferenci o regulaci hazardu v Brně, kterou pořádalo o.s. Brnění, se zrodil nápad vytvořit na doméně liberecprotihazardu.cz bohatý informační portál mapující hazard v našem městě a upozorňující i na sociální dopady s ním spojené. Výsledek už musíte posoudit sami.

Print Friendly