Šéf liberecké ČSSD Milan Šír neprosadil otevření dalšího kasina

Tisková zpráva Změny pro Liberec: Překvapivý návrh pronesl na čtvrtečním jednání městského zastupitelstva v Liberci šéf libereckých sociálních demokratů Milan Šír, který v poměrně dlouhém vystoupení prosazoval vydání povolení na další kasino ve městě, jen několik metrů od radnice. Tento absurdní návrh, který jde proti současné snaze většiny měst omezovat hazard, naštěstí většina zastupitelů odmítla.

Neprošel ale ani návrh Změny pro Liberec, které se ani napotřetí nepodařilo zastupitelstvem protlačit vyhlášku na výraznou regulaci hazardu v našem městě.

Návrh Změny pro Liberec – výrazně omezit hazard v Liberci- podpořili kromě třech komunistů a Zuzany Kocumové pouze dva zastupitelé za Liberec občanům, ostatní se zdrželi či byli proti.

Kateřina Absolonová ze Změny pro Liberec k tomu dodává: „Budeme náš návrh předkládat na zastupitelstvo tak dlouho, až se dvacet zastupitelů ochotných náš návrh podpořit najde. Ale tato hlasování jasně ukázala, čí zájmy ve skutečnosti kdo hájí.“

„Návrh zastupitele Milana Šíra z ČSSD ke stávajícím téměř 150 hernám a kasinům v Liberci přidat dokonce další, jasně ukázal, že regulace hazardu opravdu nepatří mezi priority liberecké ČSSD,“ dodává prof. Šedlbauer.

„Chápeme odmítání regulace hazardu u ODS, která hazard může hájit jako jednu z forem podnikání, ale překvapuje nás postoj libereckých sociálních demokratů, jejichž motivace pro nás zůstává záhadou,“ dodává Jan Korytář za Změnu pro Liberec.

Print Friendly

Přidávání komentářů není povoleno.