Změna připravila vyhlášku, která by razantně omezila hazard

Tisková zpráva Změny pro Liberec: MV ČR ji schválilo, vládnoucí koalice ji však odmítla i zařadit na bod jednání zastupitelstva.

Problematika hazardu se dotýká mnoha lidí ve městě. Proto se vedení města rozhodlo připravit vyhlášku hazard omezující. Přijata byla v září 2011. Lze spekulovat o tom, zda vyhláška v této podobě byla přijata omylem či schválně. Výherní hrací přístroje sice mizí, ale např. videoterminály zůstávají.

Proto se klub zastupitelů Změny pro Liberec opakovaně snažil tuto situaci řešit předložením podstatně méně benevolentní vyhlášky. Poslední verze z března tohoto roku, byť o ní bylo informováno zastupitelstvo města Vratislavic a byla schválena Ministerstvem vnitra, nebyla ani připuštěna na program jednání zastupitelstva.

Problémem se zabývala i komise pro zdraví a prevenci sociálně patologických jevů, avšak její doporučení jakoby Rada města ani neslyšela.

Pracovní skupina pro hazard naposledy zasedla v polovině ledna 2012. Obdobné trvání měly kontroly v hernách, které vedení města značně preferovalo, od ledna o nich už také nikdo neslyšel. A přešlapovat na místě se bude do června.

Herny zde prostě asi někdo chce a někdo potřebuje. Běžný občan to však nejspíš není, zvláště pak za situace, kdy je známo, že 80% občanů si herny nepřeje. Herny si ostatně žijí svým vlastním životem – i v těch, které měly z rozhodnutí Zastupitelstva města být již dávno zavřeny, lze ve večerních hodinách vidět blikání automatů…

MUDr. Kateřina Absolonová

Print Friendly

Přidávání komentářů není povoleno.